אבי עידן - מאמן אנשי ומנהלי מכירות

מי אנחנו

כאשר התחתנתי הבטחתי לאשתי שלא תצטרך לעבוד ותוכל לגדל את הילדים בכיף.
אשתי לקחה את הדברים ברצינות ולאחר שנולד הבן הראשון, עזבה את העבודה והקימה משק בית לתפארת. יום אחד הילדים גדלו ולה כבר היה משעמם, לכן החליטה שהיא רוצה לצאת שוב לעבוד. מאוד שמחתי על החלטתה (וכבר תכננתי בראשי את החופשה הבאה שנעשה על חשבון המשכורת הנוספת) הכנתי קפה, סידרתי את הכורסה עם הדום, שתוכל לשבת בנוח, והנחתי לפניה ארבעה עיתונים של סוף השבוע מלאים בהצעות עבודה.
 
אשתי התחילה לעבור על עיתוני סוף השבוע ולאחר שעה פנתה אלי, מעוצבנת: "אין בכלל עבודה", הכריזה, "זה נכון שיש מיתון. לא מצאתי כלום". לקחתי את העיתונים מידיה והתחלתי לעבור על הצעות העבודה שפורסמו (למרות המיתון). להפתעתי מצאתי הרבה הצעות עבודה מפתות עד כדי כך שכמעט שלא עמדתי בפיתוי לשלוח קו"ח ולהגיש מועמדות בעצמי. כאשר הראיתי לאשתי את המודעות שסימנתי היא התעצבנה עוד יותר - " מה החוכמה?" זרקה לעברי, "זה הכול עבודה בשיווק ומכירות" ומיד הוסיפה, "זה לא בשבילי !!!, אני לא יכולה למכור, אני גרועה בזה ובכלל אני לא טיפוס של לשכנע אנשים. זאת נראית לי עבודה נוראית....זאת עבודה לטיפוסים שונים ממני. אני לא כזו. נקודה". הייתי מופתע, יותר נכון - הייתי בשוק.
 
אני בעצמי איש מכירות שנים רבות (היא ידעה את זה כשהתחתנו ובכל זאת אמרה כן), אני כבר שנים רבות יועץ ומאמן של אנשי מכירות,כל מה שיש לנו בבית ובכלל הגיע מעבודתי במכירות, אני משוגע על מכירות - והיא בסך הכל חיה איתי יום יום בבית.
 
"מה איתך, את נורמאלית ? שאלתי נרגש, אלו הצעות עבודה מעולות, תנאים מדהימים, רכב, טלפון נייד, חופש פעולה, זאת אחלה עבודה", הרגשתי שהסנדלר הולך יחף.
 אני איש מכירות גאה, שמלמד אחרים את המקצוע והופך אותם לאנשי מכירות מעולים – ואשתי לא מאמינה במקצוע. לא הבנתי איך יכול להיות שהיא לא רואה את מה שאני רואה במקצוע הזה. אני באמת אוהב מכירות - איך יכול להיות שאנשים אחרים לא ? ואפילו לא מוכנים לנסות?
 
אף פעם לא הבנתי באמת איך יכול להיות שמצד אחד יש אבטלה ומצד שני יש כזה ביקוש לאנשי מכירות? איך זה לא מתקזז? למה אנשים כל-כך לא אוהבים למכור.
נזכרתי גם בחברים שלי שהיו להם רעיונות מעולים לעסקים משלהם, והם לא הצליחו לממש אותם, קודם כל, בגלל היכולת למכור.
 
ואז נפל לי האסימון - אנשים פוחדים ממכירות - אנשים מפחדים למכור לאחרים, השטות הזו תוקעת אותם, הם לא יכולים לזוז או לממש את מה שהם חולמים לעשות בגלל העניין המגוחך הזה ולעיתים בוחרים בחיים של התפשרות ובינוניות בגלל פחדים: הפחד מלשמוע לא, הפחד מדחייה, הפחד מכישלון – הרי מי בינינו רוצה להיכשל?
והדרך הכי קלה לא להיכשל היא לא לנסות. כדי להצדיק את חוסר העשייה הם מספרים לעצמם סיפורים מרתקים מדוע הם לא עושים את מה שצריך כדי להצליח בעסק, מדוע הם לא מבצעים פעולות פשוטות, כמו למשל להרים טלפון ללקוח, לדפוק על דלת של לקוח פוטנציאלי או סתם לגשת לאדם זר לתת כרטיס ביקור ולספר לו מה הם עושים. כל הפעולות הפשוטות הללו הופכות בעיניהם למסובכות, או יותר נכון מבהילות כמו עינוי סיני.
הרבה אנשים מצליחים בהיסטוריה הצליחו בגלל שידעו למכור ולשווק את רעיונותיהם, את החזון שלהם, את המוצר שלהם והחשוב מכל – את עצמם !!
 
בקיצור – היכולת למכור היא מיומנות חיים חשובה ומהותית, שמסייעת במקרים רבים להצליח ולהתקדם.
 
במהלך המפגש שלי איתכם, אני מזמין אתכם לקבל כלים שיעזרו לכם להתמודד עם החששות והפחדים הנעוצים במכירה, - ולמי שלא מפחד (וזה כבר צעד משמעותי), אשמח לספק מגוון רחב של כלים לשפר ולשכלל את המיומנות הכל-כך חשוב הזו.
 
שיהיה לכולנו בהצלחה.

שמעון הצדיק 31 אלעד

ביקורות על אבי עידן - מאמן אנשי ומנהלי מכירות

עדיין לא התקבלו ביקורות על אבי עידן - מאמן אנשי ומנהלי מכירות כתוב אתה את הביקורת הראשונה!

בתי עסק נוספים בתחום