enter-article אימון רוחני - איך זה מתקשר לאימון אישי - מרכז ארצי למאמנים אישיים
אימון אישי » מאמרים וחדשות » אימון רוחני - איך זה מתקשר לאימון אישי

אימון רוחני - איך זה מתקשר לאימון אישי

אימון אישי בפשוטות, הוא תהליך שבו המאמן האישי עוזר למתאמן לבחון את המצב הקיים בחייו, להגדיר את מטרותיו ולאחר מכן לבצע פעולות (פנימיות וחיצוניות) על מנת לקדם אותו על עבר הגשמת מטרותיו ויעדיו. אימונים קלאסיים התבססו על שימוש בשכל ועבודה מנטלית בעיקרה והם תהליכים נפוצים שקיימים כמובן גם כיום.

בהמשך התפתחו שיטות אימון נוספות שנתנו דגש גדול יותר לצד הרגשי והתחושתי בחיינו. שיטות אלו השכילו להבין שהרגשות והתחושות יכולים ללמד אותנו הרבה בנוגע לרצונות הכמוסים שלנו שאנו מתקשים (או אפילו לא מודעים אליהם) באופן שכלי בלבד. לכן לפי שיטות אלו עבודה עם הרגשות בתהליך האימון טומנת בחובה אפשרות לגילויים מפתיעים ופריצות דרך.

במה שונה אימון זה משיטות אחרות?

אימון רוחני לוקח את תפיסת האימון האחרות הזאת שלב קדימה נוסף וגורס שבנוסף למימדים המנטליים והרגשיים, יש בנו מימד רוחני חשוב ובעל פוטנציאל אדיר. אימון מסוג זה מניח שלכל אדם יש קיום חשוב ויחודי, שאותו שהחלק הנצחי והרוחני בא להגשים בעולם. רק אותו אדם יכול להביא את הדרך המיוחדת שלו לעולם ובכך אין לו תחליף.

ניתן לקיים תהליכי אימון מוצלחים גם ללא התייחסות למימד זה, אך התעלמות ממנו עלולה לפספס את האמת העמוקה של הלקוח והיכולת שלו לשינוי מעמיק לאורך זמן. במיוחד אמורים הדברים למי שמרגיש צורך עמוק במשמעות וחיבור לצד הרוחני בחייו.
אז אם כך, באימון אישי רוחני ההסתכלות על המצב הקיים בחיי המתאמן היא רחבה כלל הניתן. מעשית אנו עובדים בתהליך עם הממדים המנטליים והרגשיים החשובים שהוזכרו קודם, אך מוסיפים לה גם עבודה עם המימד הרוחני. זאת בעזרת נסיון ראייה כוללני של האדם, וכך תהליך האימון יכול להוות מסע גילוי פנימי בו אנו מכירים את עצמנו טוב יותר, מה ייעודנו והשיעורים החשובים שאותם אנו חווים בחיינו, מעין מפת דרך של חיינו עד כה ומעתה והלאה.


רוצים לשאול עוד שאלות בנושא אימון רוחני ? היכנסו לפורום ועשו זאת - פורום אימון אישי
 
האם אימון רוחני הוא פרקטי?

בהחלט, אימון רוחני דוגל ברוחניות מעשית, כלומר ביישום התובנות והחיבור לצד הרוחני שבנו בחיי היומיום שלנו, על מנת לחוות יותר שמחה והגשמה עצמית. זאת מתוך הנחה שבאנו לעולם על מנת לצמוח מתוך החוויות בתוכו ולא לברוח ממנו. לכן באימון מסוג זה, יישום התובנות האישיות ע"י הלקוח בחייו הוא חלק חשוב מתהליך.
 
באיזה שיטות משתמשים באימון רוחני?

בנוסף לכלים הקלאסיים של אימון אישי (כגון שאלונים, הגדרות מטרות, בניית חזון ועוד), עושים שימוש בכלים שמטרתם להשיג חיבור טוב יותר של הלקוח לצד הרוחני שבו. הדבר הנכון הוא להתאים ללקוח את השיטות המתאימות לו ביותר מתוך סל כלים כגון דמיון מודרך, קשב פנימי, מדיטציה ושיטות נוספות.
 
השאיפה הסופית בתהליך אימון רוחני, שהאדם שעובר את התהליך, יגיע לשלמות פנימית ושלווה גדולים יותר, זאת בעזרת הכרה פנימית במי שהוא באמת והייחודיות הנפלאה שבו. הפעולות והשינוי החיצוני של הדברים יגיעו כתוצאות טבעיות שנגזרות מהשינוי הפנימי והתובנות שהשיג הלקוח בתהליך.
 

כותב המאמר:
www.hagshama.biz

עוד באותו נושא

כיצד לבחור מאמן אישי

כיצד לבחור מאמן אישי

בימים בהם חלקנו זקוקים לעזרה ותמיכה בחיינו האישיים, המקצועיים או בחיי הזוגיות שלנו, וחלקנו מוצאים עזרה זו בדמות מאמנים אישיים, אשר עוזרים...

למה אנחנו צריכים מאמן עסקי

למה אנחנו צריכים מאמן עסקי

באמצע המאה העשרים, החלו להיווצר במוסדות אקדמאיים וחברתיים שונים, פרקטיקות שמטרתן היתה לייעל את העבודה במסגרת ארגון או במסגרת עצמאית. פרקטיקות...

ההבדלים בין אימון אישי לפסיכולוג

ההבדלים בין אימון אישי לפסיכולוג

אם בעבר כאשר הגענו למבוי סתום או לשלב בו נדרשנו לקבל החלטות חשובות, היינו פונים אל פסיכולוג כדי שיעזור לנו בכך אזי שבשני העשורים האחרונים גילו...

לימודי אימון אישי

לימודי אימון אישי

בישראל, על פי הערכות לא רשמיות יש יותר מ-1000 מאמנים אישיים שצמחו במסגרות הכשרה שונות. אם המספר הזה נשמע לכם מעט, זה בגלל שיותר מ5000 אנשים מציגים...

אימון רוחני - לחבר אמונה ומוטיבציה

אימון רוחני - לחבר אמונה ומוטיבציה

בישראל יש 60 אחוז דתיים ו-40 אחוז המגדירים את עצמם כחילונים. עם-זאת, כ-80% מהישראלים מספרים כי הם מאמינים בכוח עליון – דתי או אחר. אימון רוחני...

string(27) "categoryאימון אישי"