enter-article אימון מנהלים - גם מנהלים צריכים אימון אישי - מרכז ארצי למאמנים אישיים
אימון אישי » מאמרים וחדשות » אימון מנהלים - גם מנהלים צריכים אימון אישי

אימון מנהלים - גם מנהלים צריכים אימון אישי

אימון מנהלים צובר בשנים האחרונות תאוצה רבה בכל העולם וגם בישראל ככלי לפיתוח וקידום מנהלים בדרגים השונים. מחקרים שנעשו בתחום בעולם הוכיחו כי החזר ההשקעה של מנהלים על האימון היתה גבוהה בעשרות אחוזים על העלות ותרמה רבות למנהלים באופן אישי ולארגונים באופן עקיף. כיוון שכך, תהליך אימון מנהלים הוא בחינת win-win situation  הן למנהל, הן לארגון./

מהו אימון מנהלים?

אימון מנהלים הוא תהליך ממוקד וקצר של העצמת יכולות של מנהלים, שדרוג וחיזוק מיומנויות ניהול, מקסום הפוטנציאל האישי תוך מזעור חולשות וכל זאת על מנת להשיג הצלחות בתפקיד, לנהל טוב יותר, לשפר תקשורת בין אישית ולתמוך בביצועים שמנהלים מחויבים אליהם בתוך הארגון.

למה לי אימון מנהלים?

מנהלים נדרשים כיום להתמודד עם היקף משימות עצום, עם שוק תחרותי ועם אתגרי ניהול מורכבים: הן ניהול משימות מורכבות תוך עמידה ביעדים, הן ניהול עובדים שאינם מסתפקים יתר בפרנסה ומחפשים משמעות ועניין בעבודתם. סיטואציות אלו מחייבות מנהלים לרמת ניהול גבוהה ממה שהכרנו בעבר, לחיבור לעובדים ולמיקוד במשימות.

אימון מנהלים מאפשר למנהלים תמיכה וליווי של מאמן אישי להעצמתם האישית והניהולית, הוא מאפשר להם להתמודד טוב יותר עם אתגרי הניהול, להפיק תוצאות יוצאות דופן בתפקידם והתנהלותם האישית, להתגבר על חסמים אישיים וניהוליים, לזהות את החוזקות שלכם ולרתום אותן לטובת תפקידם ולנהל בצורה יעילה. האימון מסייע למנהלים למצות את הכישורים והפוטנציאל האישי ולממשם 'כאן ועכשיו', מעניק להם כלים להרגלי עבודה נכונים ומיומנויות ניהול מיטבי, קבלת החלטות נכונה ומיקוד במשימות החשובות באופן שיקדם אותם כמנהלים, יאפשר להם להפיק מעצמם הרבה יותר ויזניק אותם להישגים אישיים ותוצאות ארגוניות.

למי מתאים אימון מנהלים?

  • אימון מנהלים מתאים למנהלים צעירים בתחילת דרכם במעבר מ'עובד מוכשר' ל'מנהל מוצלח', לשם גיבוש זהות ניהולית, רכישת מיומויות ניהול והתנהלות אפקטיבית על מנת לאפשר 'נחיתה רכה' בתפקיד ניהולי ראשון.
  • אימון מנהלים מתאים לדרג ביניים לשיפור ההתנהלות האישית ולניהול כפיפים מיטבי וכן לשדרוג והעמקת מיומנויות הניהול.
  • אימון מנהלים מתאים כתמיכה במנהלים בכירים שעליהם מוטלת אחריות גדולה ל- ניהול עובדים, משימות, פרוייקטים, ביצועים מיטביים, בניית צוות מנצח והשגת תוצאות משמעותיות לארגון.

אימון מנהלים אישי או ארגוני?

ישנם מנהלים הזוכים לאימון אישי דרך הארגון אך הם מעטים לצערי ובדר"כ ארגונים נוטים לאפשר אימון למנהלים בכירים. מנסיוני באימון אישי וליווי מנהלים לאורך השנים, אני יכולה לומר כי אימון מנהלים חיוני לכל הדרגים אך במיוחד למנהלים צעירים בתחילת דרכם. מנהלים צעירים מתמנים  כיום לתפקידי ניהול בגיל צעיר מאד אך קיים פער גדול בין כישוריהם המקצועיים והשכלת לבין יכולתם לנהל שכן ניהול הוא מקצוע לכל דבר. הפער הזה גורם למנהלים צעירים להיכשל פעמים רבות בתפקידם ובמקום להוות 'קרש קפיצה' לתפקידים בכירים יותר, הוא מותיר מנהלים צעירים בתחושת פספוס וקושי להתקדם בארגון.

רוצים לשאול עוד שאלות בנושא אימון מנהלים ? אתם מוזמנים לשאול בפורום - פורום אימון אישי

אימון או ייעוץ?

אימון מנהלים יוצא מנקודת מוצא הטוענת שכל מנהל ניחן בפוטנציאל אישי המאגד יכולות וכישורים ומומחיות מקצועית. לעומת זאת בייעוץ המומחה הוא היועץ.
למשל באימון עסקי, מעורר המאמן אצל המנהל את המוטיבציה הפנימית של המנהל ואת תחושת המסוגלות ורותם אותן לעשייה שתאפשר למנהל פריצות דרך משמעותיות בתפקידו. תפקיד המאמן בתהליך אימון מנהלים לכוון , לשקף, להעצים, לאפשר למנהל קפיצת מדרגה אישית וניהולית תוך שמירה על עצמאות ואחריות אישית ומבלי שיזדקק בהמשך להישען על אחרים אלא על חוזקותיו ויכולותיו בלבד.

לסיכום - אימון מנהלים בדומה לאימון לקריירה הינו כלי המאפשר למנהלים לצאת מההתמודדות לבד עם אתגרי התפקיד ולקבל שיקוף אמיתי, תמיכה וחיזוק ליכולותיהם והכוונה נכונה הוא משמש כמצפן המורה על הדרך לניהול מיטבי. אימון מנהלים מועיל בכל הדרגים והוא יאפשר לכם להפוך ממנהלים טובים למנהלים מצליחים ולהתקדם לעבר תפקידים בכירים יותר.

המאמר נכתב ע"י טלי פלד (MA) – מאמנת מנהלים בכירה
יוזמת קהילת 'מנהלים צעירים' - http://young-managers.ravpage.co.il/

עוד באותו נושא

כיצד לבחור מאמן אישי

כיצד לבחור מאמן אישי

בימים בהם חלקנו זקוקים לעזרה ותמיכה בחיינו האישיים, המקצועיים או בחיי הזוגיות שלנו, וחלקנו מוצאים עזרה זו בדמות מאמנים אישיים, אשר עוזרים...

למה אנחנו צריכים מאמן עסקי

למה אנחנו צריכים מאמן עסקי

באמצע המאה העשרים, החלו להיווצר במוסדות אקדמאיים וחברתיים שונים, פרקטיקות שמטרתן היתה לייעל את העבודה במסגרת ארגון או במסגרת עצמאית. פרקטיקות...

ההבדלים בין אימון אישי לפסיכולוג

ההבדלים בין אימון אישי לפסיכולוג

אם בעבר כאשר הגענו למבוי סתום או לשלב בו נדרשנו לקבל החלטות חשובות, היינו פונים אל פסיכולוג כדי שיעזור לנו בכך אזי שבשני העשורים האחרונים גילו...

לימודי אימון אישי

לימודי אימון אישי

בישראל, על פי הערכות לא רשמיות יש יותר מ-1000 מאמנים אישיים שצמחו במסגרות הכשרה שונות. אם המספר הזה נשמע לכם מעט, זה בגלל שיותר מ5000 אנשים מציגים...

אימון רוחני - לחבר אמונה ומוטיבציה

אימון רוחני - לחבר אמונה ומוטיבציה

בישראל יש 60 אחוז דתיים ו-40 אחוז המגדירים את עצמם כחילונים. עם-זאת, כ-80% מהישראלים מספרים כי הם מאמינים בכוח עליון – דתי או אחר. אימון רוחני...

string(27) "categoryאימון עסקי"