enter-article מנטור מבקש - תורידו את המשקפיים ותסתכלו על המציאות - מרכז ארצי למאמנים אישיים
אימון אישי » מאמרים וחדשות » מנטור מבקש - תורידו את המשקפיים ותסתכלו על המציאות

מנטור מבקש - תורידו את המשקפיים ותסתכלו על המציאות

תרגיל של מנטור: אם אתן לך משקפי שמש עם עדשות בצבע סגול ואתה תשים אותם על אפך, תתפלא לראות עולם סגול. כעבור יומיים שלמים בהם תסתובב עם המשקפיים, העולם כבר לא יהיה סגול, הוא פשוט יהיה העולם בשבילך. נכון או לא? פשוט מכיוון שהתרגלת למשקפיים...שכחת שיש משהו שעומד בינך לבין המציאות ואתה חי באשליה שמה שאתה רואה זוהי המציאות.

"בסופו של יום, מנטור טוב ילמד אותך איך לחיות. אם הייתי מנטור עבורך, הייתי מבקש ממך: "הורד את המשקפיים והסתכל על המציאות"

זה לא חריג כלל וכלל, זה מה שכולנו עושים, מסתכלים על המציאות דרך משקפיים. בין אם מדובר במשקפיים יפות, מגניבות, עצובות, קודרות, או מוזרות, הדבר אינו חשוב. מה שחשוב להבין הוא שאנחנו לא באמת רואים את המציאות...ולכן אנחנו לא באמת באמת חיים. בסופו של יום, מנטור טוב ילמד אותך איך לחיות. אם הייתי מנטור עבורך, הייתי מבקש ממך: "הורד את המשקפיים והסתכל על המציאות".

על השקעה ורווח

ישנו סיפור הודי על אמא אחת ששלחה את אחד מבניה אל השוק עם 10 רופי (המטבע ההודי) ובקבוק זכוכית ריק, על מנת שימלא אותו בשמן אצל הרוכל במעלה השוק. הבן הלך אל השוק ושילם לרוכל בעד מילוי הבקבוק עד סופו. בדרכו חזרה, פגע בסלע ונפל, חצי מהשמן שהיה בבקבוק נשפך וחצי נשאר בבקבוק. הבן שהזדעזע ממה שקרה, חזר הביתה אל אמו בפנים קודרות ואמר: "אוי ואבוי אמא, אני מתנצל. נפלתי בדרכי ונשפך לי חצי מהשמן, חצי מהשמן נשפך לי".

האם שלחה את בנה השני אל השוק עם 10 רופי ובקבוק זכוכית ריק וביקשה ממנו למלא את הבקבוק בשמן אצל אותו רוכל. הבן הלך אל השוק, מילא את הבקבוק בשמן וכשהיה בדרכו חזרה, גם הוא נפל וחצי מהשמן שהיה בבקבוק נשפך לו. הבן הזה חזר אל אמו מחויך ושמח, הוא אמר: "אמא, אל תשאלי מה קרה...בדרכי חזרה מהשוק נפלתי, אך הצלחתי להציל חצי מבקבוק השמן, חצי מהשמן נשאר בבקבוק!".

מנטור

לאמא היה בן נוסף, הבן הזה היה מיוחד. היא נתנה לו 10 רופי ובקבוק זכוכית ריק וביקשה ממנו למלא את הבקבוק בשמן אצל הרוכל במעלה השוק. הוא הלך אל השוק, שילם לרוכל עבור מילוי הבקבוק עד סופו והחל לעשות את דרכו חזרה לביתו.

בדרכו חזרה גם הוא פגע בסלע, נפל ונשפך לו חצי מבקבוק השמן. אבל הבן הזה היה מיוחד, הוא חזר לאימו ואמר לה: "בדרכי חזרה מהשוק נפלתי והצלחתי לשמור על חצי מהשמן שהיה לי בבקבוק. אבל, כך הוא אמר, החצי השני של הבקבוק נשפך לי. ולכן, אני אלך אל השוק לעבוד עד הערב, ארוויח 5 רופי ואמלא את הבקבוק עד סופו. כשאחזור הערב הביתה, הבקבוק יהיה מלא בשמן אמא".

אמנות החיים

זוהי אמנות החיים, להסתכל על המציאות כפי שהיא ואם אפשר לשנותה על ידי מעשה, אז יש לעשות מעשה.אין כל רע בלהיות אופטימי. גם הבן השלישי היה אופטימי, אך בשונה מהבן השני, הוא הכיר במציאות עצמה, בכל המציאות, לא רק בצד החיובי שלה. רק משום שהכיר בכל המציאות, יכול היה לפעול ולשפר אותה או לשנותה, רק משום שהוא הוריד את המשקפיים והסתכל על המציאות כפי שהיא.

אחד המאפיינים של מנטור זה שהוא נוהג לצטט מדברי חכמים, אז אסיים בציטוט של נתן אלתרמן:

"יש אדם הרואה הכל באור ורוד מאוד. זה לא טוב אומרים כולם, אפילו רע מאוד. יש אדם הרואה הכל באפילה קודרת. זו אותה המחלה רק בצורה אחרת. אל תרכיבו משקפיים, לא קודרות ולא שמחות. הסתכלו נא בעיניים, בעיניים פקוחות".

באהבה והערכה,
יואב זילכה

אהבת את המאמר?שתף את האנשים היקרים בחייך.
רוצה ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראהואפילו לקבל ספרון שכתב יואב זילכה במתנה?הירשם עכשיו כחבר באתר:www.MentorMe.co.il .

עוד באותו נושא

כיצד לבחור מאמן אישי

כיצד לבחור מאמן אישי

בימים בהם חלקנו זקוקים לעזרה ותמיכה בחיינו האישיים, המקצועיים או בחיי הזוגיות שלנו, וחלקנו מוצאים עזרה זו בדמות מאמנים אישיים, אשר עוזרים...

למה אנחנו צריכים מאמן עסקי

למה אנחנו צריכים מאמן עסקי

באמצע המאה העשרים, החלו להיווצר במוסדות אקדמאיים וחברתיים שונים, פרקטיקות שמטרתן היתה לייעל את העבודה במסגרת ארגון או במסגרת עצמאית. פרקטיקות...

ההבדלים בין אימון אישי לפסיכולוג

ההבדלים בין אימון אישי לפסיכולוג

אם בעבר כאשר הגענו למבוי סתום או לשלב בו נדרשנו לקבל החלטות חשובות, היינו פונים אל פסיכולוג כדי שיעזור לנו בכך אזי שבשני העשורים האחרונים גילו...

לימודי אימון אישי

לימודי אימון אישי

בישראל, על פי הערכות לא רשמיות יש יותר מ-1000 מאמנים אישיים שצמחו במסגרות הכשרה שונות. אם המספר הזה נשמע לכם מעט, זה בגלל שיותר מ5000 אנשים מציגים...

אימון רוחני - לחבר אמונה ומוטיבציה

אימון רוחני - לחבר אמונה ומוטיבציה

בישראל יש 60 אחוז דתיים ו-40 אחוז המגדירים את עצמם כחילונים. עם-זאת, כ-80% מהישראלים מספרים כי הם מאמינים בכוח עליון – דתי או אחר. אימון רוחני...

string(27) "categoryאימון אישי"