enter-article לימודי אימון אישי - מרכז ארצי למאמנים אישיים
אימון אישי » מאמרים וחדשות » לימודי אימון אישי

לימודי אימון אישי

בישראל, על פי הערכות לא רשמיות יש יותר מ-1000 מאמנים אישיים שצמחו במסגרות הכשרה שונות. אם המספר הזה נשמע לכם מעט, זה בגלל שיותר מ5000 אנשים מציגים את עצמם כ"מאמנים" אך רק כפי שנכתב, רק 1000 מתוכם זכו להכשרה מקצועית.
במאמר זה נבחן מהי ההכשרה לה זוכים מאמנים אישיים במסגרת קורס אימון אישי ומדוע רק הם זכאים להיקרא כך.

מהו אימון אישי?
לימודי אימון אישי
בטרם נסביר לכם מהי ההכשרה הנדרשת ממאמן אישי, נסביר בקצרה מהו אימון אישי. אימון אישי נועד להעביר את המושג הזה מתחום הספורט אל תחום החיים האישיים והמקצועיים. בדיוק כפי שספוראטי זקוק להדרכה של מאמן לשם קידום הישגיו, כך ישנם אנשים שנדרשת להם הדרכה והכוונה בחיים כדי להתגבר על מכשולים ולעמוד ביעדים.
אימון אישי נועד למעשה ליצור תוכנית עבודה, להציב יעדים, לקיים חשיבה משותפת בין המאמן למטופל, ובכך להצעיד את המטופל להשיג את מטרותיו. הטיפול,נמשך מספר שבועות עד חודשים, ונעשה בטלפון או במפגשים אישיים.

תנאי קבלה לקורס אימון אישי

תנאי הקבלה שונים ממקום למקום. לרוב נערכים מבחנים וראיונות אישיים שמאפשרים לבחור את המועמדים הטובים ביותר לקורס. במהלך הקורס נדרשת השתתפות ביותר מ75 אחוז מהשיעורים וכן התנסות מעשית והגשת עבודות.

מה לומדים במסגרת קורס אימון אישי
 
תחילה יש לומר, שישנם בתי ספר לאימון אישי אשר מחלקים את מסגרות הלימוד בין קורס אימון אישי לבין קורס אימון עסקי.

במסגרת קורס אימון אישי לומדים חלקים תיאורטיים ועיוניים שמתעסקים ביכולת לנתח עקרונות להצלחה וכיצד ליישם אותם, בניית תוכנית עבודה שמבוססת על מה שמצוי בשטח ומה שרצוי בעיניי המטופלים, יצירת שיח פסיכולוגיה חיובית, התמודדות עם חסמים ומצבי משבר שונים. מטרת הקורס היא להעניק למאמן ארגז כלים שיאפשר לו להתמודד עם מצבו של המטופל, לעזור לו לצאת ממנו ולהשיג תוצאות.

במסגרת קורס אימון עסקי, לומדים כיצד ממפים מבנה של ארגון, עבודה עם דרגים שונים, הטעמת תהליכי עבודה נכונים, עבודה מול קהל, עבודה בצוות, יצירת תוכנית עבודה משותפת עם יעדי ביצוע ואסטרטגיה ניהולית נכונה.
 
מטרת הקורס היא ליצור סביבת עבודה הרמונית וטובה שתאפשר לקדם את הארגון ולהזניק אותו קדימה.
 
משך זמן הלימודים ועלותם
 
הלימודים נמשכים 150-200 שעות אקדמאיות ולאחר מכן נדרשות יותר מ750 שעות אימון בפועל, 30 שעות של פרקטיקום (אימון מודרך). עלות הלימודים היא בין 5,000 ל25,000 שקל.

מה מקבלים בסוף הקורס ומה אפשר לעשות עם זה?

בסוף קורס מאמנים מקבלים תעודה שמאפשרת לעסוק בתחום. חשוב לציין שתחום אימון אישי הינו פרוץ ולכן יש לא מעט מאמנים אישיים שעובדים ללא תעודת הסמכה.
אחרי שמקבלים תעודת הכשרה ניתן לעבוד בתחום במסגרת קלינקה אישית או במסגרת חברות שעוסקות בייעוץ ארגוני וניהולי. כיום יש לא מעט ארגונים חברתיים, חינוכיים וכלכליים שמעסיקים מאמנים אישיים אשר עובדים עם חברי הארגון מבפנים ומבחוץ.

היכן ניתן ללמוד לימודי אימון אישי?

בישראל יש מספר מוסדות שמקיימים לימודי אימון אישי. הבולטים שבהם הם תות של אלון גל אשר הכשיר עד היום יותר מ200 מאמנים אישיים בתחומים שונים. בטכניון מתקיים קורס אימון מקצועי למאמנים אישיים ומאמנים עסקיים. כמו כן אפשר למצוא קורס אימון אישי במסגרת המכללה למינהל ומכללת תל חי.

עוד באותו נושא

כיצד לבחור מאמן אישי

כיצד לבחור מאמן אישי

בימים בהם חלקנו זקוקים לעזרה ותמיכה בחיינו האישיים, המקצועיים או בחיי הזוגיות שלנו, וחלקנו מוצאים עזרה זו בדמות מאמנים אישיים, אשר עוזרים...

למה אנחנו צריכים מאמן עסקי

למה אנחנו צריכים מאמן עסקי

באמצע המאה העשרים, החלו להיווצר במוסדות אקדמאיים וחברתיים שונים, פרקטיקות שמטרתן היתה לייעל את העבודה במסגרת ארגון או במסגרת עצמאית. פרקטיקות...

ההבדלים בין אימון אישי לפסיכולוג

ההבדלים בין אימון אישי לפסיכולוג

אם בעבר כאשר הגענו למבוי סתום או לשלב בו נדרשנו לקבל החלטות חשובות, היינו פונים אל פסיכולוג כדי שיעזור לנו בכך אזי שבשני העשורים האחרונים גילו...

אימון רוחני - לחבר אמונה ומוטיבציה

אימון רוחני - לחבר אמונה ומוטיבציה

בישראל יש 60 אחוז דתיים ו-40 אחוז המגדירים את עצמם כחילונים. עם-זאת, כ-80% מהישראלים מספרים כי הם מאמינים בכוח עליון – דתי או אחר. אימון רוחני...

חשיבה חיובית - כמה זה חשוב לנו?

חשיבה חיובית - כמה זה חשוב לנו?

הקלישאה מספרת שאם נחשוב חיובי, אז יקרו לנו דברים חיוביים. אך זו לא רק קלישאה, שכן במקרים רבים זה באמת מה שקורה. מה שבטוח הוא, שקיים סיכוי גדול...

string(36) "categoryקורס אימון אישי"