coaches.co.il

למה אנחנו צריכים מאמן עסקי

מאמר נכתב על ידי ספקטרה אנליטיקס


באמצע המאה העשרים, החלו להיווצר במוסדות אקדמאיים וחברתיים שונים, פרקטיקות שמטרתן היתה לייעל את העבודה במסגרת ארגון או במסגרת עצמאית. פרקטיקות אלו נוצרו בעקבות השינויים בהסדרי העבודה, במערכת הכלכלית ובקשר שבפנים הארגון ובין הארגון לגורמים חיצונים ובראשם הלקוחות.

פרקטיקות אלו יצרו תורות שנועדו להכשיר מנהלים, ליצור סביבת עבודה יעילה, לאפשר עבודת צוות וכן הלאה. הכל על פי משתנים כלכליים ופסיכולוגיים.
בשנות התשעים יצאו פרקטיקות אלו מתחום האקדמיה, עברו הפשטה מסוימת ונכנסו אל תחום אימון אישי. כך נוצר אימון עסקי. במובן מסוים, קודם הפרטיקות פעלו בתחום התיאוריה והארגונים השונים נדרשו ליישם אותן בעצמם. כעת היה מי שעזר ליישם אותן בשטח תוך כדי ליווי אישי.

מה זה מאמן עסקי?אימון עסקי

מאמן עסקי הוא אדם שנכנס אל תוך ארגונו בהזמנת אנשי הארגון, הוא יוצר תוכנית עבודה יחד עם אנשי הארגון ודואג ליישם אותה יחד איתם. התוכנית נועדה לשפר את כלי העבודה של הארגון, לתת להם כלים נוספים שלא היו בידיהם קודם או לא ידעו שיש בידיהם.

כל זה במטרה לשפר את הניהול בארגון, יחסי עבודה, עבודת צוות, קשר עם לקוחות, להכיר את השוק טוב יותר, לגבש וליישם רעיונות עסקיים ועוד. במילים אחרות, מאמן עסקי עוזר לארגון להפיק מעצמו את המיטב, תוך הגברת היעילות שלו, על מנת להגיע לתוצאות טובות יותר.

כיצד מתבצע אימון עסקי?

אימון עסקי יכול להתבצע במספר דרכים:

  • שילוב המאמן בניהול העסק בתור יועץ עסקי או ארגוני. הוא יכול להשתלב כעוזר של המנהל או כאיש מקצוע שמתמנה על ידו ונוכח בכל ישיבות ההנהלה.
  • פגישות עם הצוותים השונים, עבודה פרטנית עם כל צוות ועבודה משותפת עם כלל העובדים. הפגישות מתקיימות בזמן העבודה, ויכולות להיות פגישות חשיבה, סדנאות, משחקים ועוד. זה עוזר לחזק את עבודת הצוות, ומחזק גם את הקשר של העובדים למקום, שכן הם לוקחים חלק בקבלת ההחלטות.
  • יצירת תוכנית עבודה משותפת וליווי של יישומה מחוץ לעסק.
  • אופציות נוספות, הן שיחות אישיות עם מנהלים ועובדים, עבודה קצרה תוך התמקדות במכשולים בהם נתקל הארגון ועוד.
מי יכול להיות מאמן עסקי?

מאמן עסקי חייב להיות לא רק בעל הכשרה של מאמן אישי אלא גם בעל ניסיון בתחום העסקי. הוא יכול להיות מנהל שהצליח והחליט לפרוש מעבודתו, איש שיווק שמכיר את עולם השיווק והפרסום, יזם מצליח ועוד. ללא ידע והיכרות עם עולם העסקים, לא רק שהוא יתקשה להיות מאמן עסקי אלא הוא גם יכשיל את לקוחותיו.

מאמן עסקי חייב להכיר את הארגון ולכן עליו ללמוד עליו, על השטח בו הוא עובד, על הכשלים שבו, ההיררכיה שלו וכן לדעת למפות נכון את כל חלקי הארגון בצורות שונות. עליו לזכור שאימון עסקי כולל גם אימון אישי ומכאן שעליו לשים לב לקולות השונים שעולים על ידי הפרטים בארגון, שכן אם הוא ימצא להם מענה הוא יוכל אולי לקדם את הארגון.

כאן אנו מגיעים לשאלת האחריות של מאמן עסקי. מאמן עסקי אחראי אומנם לתוצאות שהוא מביא אך הוא לא יכול לראות את עצמו אחראי על הארגון ובוודאי הוא איננו בעל סמכות בו (אלא אם נקבע אחרת), לכן אל לו לעשות דברים שלא הונחה לעשות. נקודה נוספת היא, מאמן עסקי חייב לשמור על קשרי עבודה טובים עם צוות העובדים (הלקוחות שלו) וכן ביניהם. מאחר ומבחינתם יש המשכיות ליחסים אלו, הרבה אחרי שהוא יעזוב את הארגון וימשיך לעבודתו הבאה.

מאמן עסקי לעסקים קטנים

מאמן עסקי לא חייב לעבוד עם ארגונים גדולים, פעמים רבות הוא עובד עם בעלי עסקים קטנים שמטרתם לקדם את עסקיהם. כאן עליו לשים דגש יתר לא רק על הצד העסקי אלא גם על הצד האישי שכן לעיתים שם נמצאות הבעיות שבגינן העסק לא מצליח. עליו לבנות תוכנית עבודה יחד עם בעל העסק, תוכנית אשר מתאימה ליכולותיו הכלכליות של בעל העסק , לצרכיו, תוכנית שתאפשר לו להוציא לאור את רעיונותיו ולהזניק אותו קדימה.18/10/2010    Coaches.co.il
פורום אימון אישי

לפניך בעלי מקצוע מומלצים בתחום אימון עסקי

המדרשה לפילוסופיה יישומית - אימון עסקי
הפילוסופיה היישומית היא שיטה לעזרה נפשית. זהו שיח בין אנשים בו תרים אחר פתרון לבעיות. מדובר בשיחה ישירה והדדית בגובה העיניים, שיחה שבה מתייחסים לבעיות עצמן. אפשר לראות בייעוץ הפילוסופי חלופה או השלמה לזרמי הפסיכולוגיה המקובלים. הייעוץ הפילוסופי..

שלמה בן יוסף 303 ירושלים


Effect מנהיגות עסקית
אנו בחברת "אפקט" נהפוך את העסקך ללעסק מקצוען ומצליח, נשנה את דרכיך להצלחת העסק, נטמיע כלי ניהול ושיטות עבודה מתקדמות וכתוצאה מכך כבר השנה תגשים את חלומותיך האישיים והעסקיים.

השיקמה 2 חיפה


Effect  מנהיגות עסקית
ספקטרה אנליטיקס
ד"ר דב רייכמן, הינו מאמן מוסמך בתחומים רבים ומגוונים ומתמחה בפיתוח כישורי נטוורקין (Networking), פיתוח אישי בתחום שינוי הקריירה. בעל ניסיון בתפקידי מנכ"ל, מנהל שיווק ומכירות בחברה.התמחות שלנו עיקרה בפיתוח עסקי, בנוסף גם בשיווק, אסטרטגיה..

בית הדפוס 12 ירושלים


ספקטרה אנליטיקס
לרשימת כל בעלי המקצוע בתחום אימון עסקי

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר coaches.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
קהילת מאמנים אישיים - בואו הצטרפו
Copyright © 2022 coaches.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מאמנים אישיים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום אימון אישי
מתעניינים אימון עסקי ? השאירו פרטים ותקבלו הצעות מהמומחים בתחום
אנחנו עובדים עם מאמנים אישיים המקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!