המדריך שלפנינו מרכז עבורכם את כל היתרונות בלקחת מאמן עסקי לעסק שלכם ועבורכם.

מהו אימון עסקי

אנשי עסקים רבים מודעים לעובדה שהם צריכים לצעוד קדימה, לשנות דפוסי התנהלות כדי ליצור הזדמנויות עסקיות חדשות.

 

כדי להגביר את המודעות ואת העשייה הם פונים למאמנים עסקיים ומקבלים סדרה של אימונים עסקיים שמשנה להם זוויות רבות בתפיסת העולם העסקי וכך הם מצליחים לבצע את השינויים הנחוצים בעסק שלהם או במחלקה שעליה הם אחראיים, הם מייעלים שיטות עבודה ויוצרים תקשורת הרבה יותר איכותית בארגון.

 

אימון עסקי או בשמו הנוסף קואצ'ינג מיועד לעובדים בכירים בארגונים, מנהלים ושכירים הרוצים ללמוד מהו ניהול או לשפר את מיומנות הניהול שלהם. כמו כן אימון עסקי מיועד לאנשים המעוניינים לפתוח עסק עצמאי, כדי לבחון בתחילת הדרך את המסוגלות שלהם לקחת עסק על כל המשתמע מכך על כתפיהם ובהמשך הדרך ללמד אותם את כל המיומנויות הנדרשות כדי שיצליחו במשימה זו .

 


התחרות הרבה בין עסקים דומים מחייבת כל בעל עסק למצוא שיטות עבודה חדשות כדי לבדל את עצמו ולעמוד באתגרים לא פשוטים לאורך הדרך.
מאמן עסקי בעל ידע וניסיון רב מעביר את ההכשרה המתאימה למנהלים ולעובדים הבכירים כדי שיצליחו לבצע הלכה למעשה את השאיפות המקצועיות שלהם, דבר שיצור פריצת דרך הן בדרך הניהול שלהם והן בטיפול באתגרים החדשים העומדים בפני העסק.

 

בתהליך האימון מבקש כל מתאמן למידה וחיזוקים בנושאים שבהם הוא זקוק לריענון, להכוונה לגבי עשייה פרודוקטיבית בכל קשת הפעילויות של כל מנהל. לדוגמה, מיומנויות ניהול, אופן הקמת עסק חדש, קידום נושאים מהותיים בעסק, ניהול זמן, קבלת החלטות, הנעת עובדים, אפקטיביות ביום יום, אופן ניהול גביית החובות בעסק ועוד.

אופן ביצוע האימון העסקי

אימון עסקי הוא הקניית כללים, נהלים ושיטות עבודה סדורות למנהל.

 

הדרך לטיפול בבעיות שונות נלמדת באופן מעמיק, מופרדת לרכיבים השונים וזאת כדי להבין את הבעיה לעומקה. ההבנה הרוחבית של הבעיה מובילה במקרים רבים למציאת פתרונות יצירתיים שרובם מבוססים על עקרונות זהים.

 

זיהוי הבעיה והבנת המצב האידאלי שאליו שואפים להגיע, סוללת את דרכו של המנהל גם בעתיד.

 

ברגע שהוא יזהה בעיה, הוא יחשוב באופן רציונלי על דרך הטיפול בה על פי ההנחיות הבסיסיות שקיבל וכך הוא יוכל לבצע את התמורות הנדרשות כדי לא לעכב הליכי פיתוח, שיווק וכו'.

 


הלמידה המועברת בדרך של שיתוף פעולה, דרך הסקת המסקנות ויצירת דפוסי פעולה חדשים היא על פי האופי, המסוגלות והיכולות האישיות של כל אדם.

 

אם לדוגמה מנהל מכירות בחברה רואה על פי הדוחות שאיש מכירות מסוים אינו מבצע את עבודתו כראוי, לא מגיע לפגישות שנקבעו לו ולכן גם לא מבצע מכירות, הוא מבקש ממנו להגיע אליו לשיחה וכך באופן גלוי הוא מבקש להציף את הבעיה, להבין מדוע הוא מתנהל כך ומה אפשר לעשות כדי שיחזור ויתנהל כפי שהיה עד עתה.

 

אם בעתיד, הוא יראה שקיימת התנהלות בעייתית במחסני החברה או באגף היבוא הוא לא ימתין להחמרה של המקרה אלא יזמן מיד את האדם הרלוונטי לשיחה כדי לעצור את כדור השלג ולטפל בבעיה כאן ועכשיו לפני שהיא תגרום לנזקים לחברה.

 

במהלך האימון מציב המאמן מטרות שיש להגיע אליהן. מסלול ההגעה רצוף במכשולים ולכן הלמידה נעשית עקב בצד אגודל כדי שהמתאמן יקלוט את עיקרי תורת האימון ודרכי הלמידה שינתבו עבורו את הדרך להגיע לכל יעד שיוצב בפניו.

 

אימון עסקי

ניתוח המצב הקיים כדי להניע הליכי אימון עסקי לשינוי

המאמן חוקר את דרך ההתנהלות העכשווית של המנהל כדי להבין את הלך הדברים מול המקום שאליו הוא שואף להגיע.

 

תכנון מסלול ההגעה ליעד כולל בנית תכנית פעולה אפקטיבית.

 

הלמידה מצריכה פעילות אינטנסיבית צעד אחר צעד ללא דילוגים.

 

בכל פעם מבצעים משימה קטנה אך מושלמת.

 

בכל אימון מתווספת משימה נוספת השופכת אור על דרכי התנהלות חדשות ואפשרויות מאתגרות.

 

מכלול של כל המשימות הקטנות יחד יוביל את המתאמן לתוצאה המבוקשת על פי סדרי העדיפויות והחשיבות שנקבעו מראש

 

אם לדוגמה אם אדם שהיה איש צוות במפעל, הוכיח את עצמו כאדם אכפתי, בעל מוטיבציה ותחושת שייכות לעסק, קודם לתפקיד ניהולי. אין לו מושג איך מנהלים עובדים ומהם תפקידיו של המנהל. בהליך האימון העסקי הוא ירכוש את הידע ואת המיומנות החסרה לו. ניהול צוותים תוך נתינת דוגמה אישית הגברת המוטיבציה ובניית תקשורת אפקטיבית עם העובדים ועם המנהלים ברמה שלו וגם עם אלו שמעליו. כמו כן ניהול זמן, קביעת סדרי עדיפויות משימות על פי דרגת חשיבותן סגירת מעגלים בעשייה, הליכי פיקוח ובקרה על עבודתם של העובדים שאותם הוא מנהל.

 

כל שלב נלמד היטב, הקנייה של הכלים הנכונים תיצור בסיס כדי להיות מנהל איכותי ומוערך.

 

תוך כדי התהליך מתגלות נקודות החזקה והחולשה האישיות של כל מנהל.

 

בנקודות החזקה אפשר להשתמש במידע שנרכש במהלך האימונים כדי ליצור בהן את ההתאמות הנחוצות והשינויים המתבקשים בעסק, את נקודות החולשה מחזקים כדי להפוך גם אותן לנקודות חזקה שיעזרו לנהל את העסק על כל רבדיו. לדוגמה עבור אדם שאינו יודע איך לנהל תקשורת אפקטיבית ונעימה עם הסובבים אותו כולל עובדים, מנהלים בכירים וכל גורם עסקי אחר מעניקים אימון על כך.

 

איך להתנהל מול העובדים בנעימות אך בנחרצות כדי לקבל מהם את מירב התפוקה שתוביל להצלחות של המחלקה והעסק בכללותו.

 

הערכים האישיים של כל אדם, הם אלה שיקבעו את הטאץ' האישי שיתווה המנהל במשרד.

 

מהם הנושאים החשובים עבורו, תפיסת העולם שלו, הדוגמה האישית והמעטפת הניהולית המתאימה לו ביותר תוך שימוש בראיית העולם שעל פיה אמור להתנהל העסק.

 

בפאן הארגוני ילמד המתאמן את האסטרטגיה המתאימה ביותר לתחום עיסוקו.

 

איך בונים אסטרטגיה ממה היא מורכבת, הקניית דרכים וביצוע סיעור מוחות נרחב כדי לקבל את ההחלטות על הטקטיקה הנכונה ביותר שיש לנקוט כדי להגיע למטרות השונות.

מהפך במהלך האימון העסקי

המאמן מציב מראה למתאמן בנושאים שונים הקשורים לעסק כדי ללמד אותו איך להבין אותם לעומק, מה היה שגוי בדרך ההבנה שלו עד עתה ואיך הוא אמור לקלוט את הנתונים ולהבין את השינוי המתחייב השינוי בהבנה אינו קורה ביום אחד, זהו תהליך מתמשך שאורך כמה אימונים עד שהמתאמן מבין כי חלק מהחשיבה שלו עד עתה היה שגוי ולכן עליו לבצע מהפך בתגובות שלו לכמה נושאים אקוטיים.

 

אם לדוגמה מנהל השיווק העומד מול ההנהלה מרגיש שהוא לא מצליח לשבור מוסכמות, ההמלצות שלו לא מתקבלות ולכן החברה אינה צועדת עם הקדמה בנושאים דיגיטליים וטכנולוגיים. באמצעות האימון העסקי הוא לומד שני רבדים של בעיה זו.


האחת היא שהוא לא מעביר את המסר באופן הנכון להנהלה, את הצורך בשינוי בתפיסת העולם שלהם, הוא אמור להעביר להם מצגות שידגישו את הנושא באותיות קידוש לבנה, לתת להם דוגמאות של עסקים מוכרים להם מתוך הסביבה העסקית שלהם וגם מתוך הפעילות של חברות ארציות או עולמיות שפעלו בדרכים דומות ויצרו מהפך בדרך השיווקית שלהן. רק כך הם יבינו את השינוי שיש לבצע במציאות העכשווית.

 

הרובד השני הוא שעל מנהל השיווק ללמוד הוא להיות הרבה יותר בטוח בדרכו המקצועית, אסרטיבי, משכנע, עליו לדבר על הצורך הבסיסי ולא לוותר. כל זאת לטובת מעמדה העסקי של החברה והכנסותיה בעתיד.

 

הקניית הכלים הנכונים יצרו שינוי בחשיבה ובתפיסה העסקית והם אלה שיובילו לצמיחה עסקית עוצמתית תוך הבנה מהי העשייה האפקטיבית הנחוצה בעסק.

 

המטרה היא להציף סוגים שונים של בעיות ותוך כדי האימונים למצוא להם פתרונות מעשיים.

השינוי בחשיבה וההשפעה על הניהול

מאמן איכותי יעבוד באופן צמוד עם המתאמן על החזון הניהולי שלו, על תפקיד חדש ועל יציאה מהקיבעון לדרך חדשה שהיא הנכונה והמתאימה יותר לעסק בעידן המודרני. התהליך מתבצע על ידי עבודה בשיטות למידה חדשניות, ניהול נכון של הזמן, תקשורת מיטבית עם הסובבים, קבלת החלטות תוך ראיית מלוא התמונה מכל הזוויות והגברת האפקטיביות.

 

אם לדוגמה אדם שהיה שכיר כל השנים היוצא לפנסיה מעוניין לפתוח עסק חדש יש לו ידע מקצועי כיוון שעסק בתחום זהה במקום עבודתו הממשלתי אך בעולם התוסס של האינטרנט הוא מחויב להשלים פערים וללמוד את בסיס תורת הניהול העצמאי כדי שהעסק יצליח.

 

האימונים יתמקדו בלמידת שיטת עבודה אפקטיבית מול גורמים שונים, עובדים, קולגות, לקוחות, ספקים, בנקים וכו' תוך התמקדות בעיקר ונטרול הטפל, הקצאת זמן לכל משימה כדי שלא יגיע לסוף יום העבודה ויבין שלא הספיק לבצע את כל המשימות שבהן אמור היה לטפל.
לימוד דרך קבלת ההחלטות על פי סדרי עדיפויות וקידום הנושאים האקוטיים לצמיחתו של העסק.

 

אימון עסקי

בחירת מאמן עסקי

קיימים הרבה מאד מאמנים עסקיים מצוינים אך כל אדם המבקש אימון עסקי חייב למצוא מאמן שמתאים לו ושתהיה ביניהם כימיה. אם התחושה היא שההתקשרות אינה מתאימה עדיף לחפש מאמן אחר שאתו השיחות יהיו זורמות וקולחות ותהיה תחושה של שיתוף פעולה והבנה מושלמת.

 

אורכו של האימון כולו נמדד על פי הצורך אך התכנית הבסיסית היא למשך כשלושה חודשים שבהם תתקיימנה פגישה או שתיים בכל שבוע.

 

אפשר להמשיך להיפגש או לשוחח טלפונית גם לאחר מכן במידת הצורך לעיתים קרובות או רחוקות יותר או על פי הצורך.

נקודות אקוטיות לבחירת המאמן המתאים

  • מאמן שקיבלת עליו חוות דעת טובות מפי מתאמנים שקידמו את עסקיהם בזכות הלמידה המקיפה והתובנות הרבות שקיבלו במהלך האימונים ההישגיים.
  • מאמן המקבל בסביבה הנוחה לך להגעה, וכך לא תצטרך לבזבז חצי יום עבודה כדי להגיע וכדי לחזור וכך הזמן ינוצל לשהייה בדרכים במקום להיות אפקטיבי במשרד.
  • מאמן המבין לעומק את הצורך של כל מתאמן בתחום העיסוק שלו ומנווט את דרכו בשיטות אימון שכבר הוכיחו את עצמן.
  • מאמן הגובה סכומים סבירים עבור שירותיו המקצועיים.

המאמן האולטימטיבי

קיימים הרבה מאד מאמנים עסקיים ובאופן טבעי כל אחד מהם רוצה להרחיב את חוג לקוחותיו.

 

הבחירה צריכה ליפול על מאמן החש כי קיימת מחויבות הדדית בינו לבין המתאמן, שיעניק שיחות מעצימות, מלאות עניין ותובנות שישפיעו על ההתנהלות העסקית לאורך זמן.

 

המנהל יבין במהלך האימונים איפה עליו לבצע שינויים, יפעיל אינטואיציה ויפתור בעיות שהשאירו אותו עד עתה במקום אחד מאחור ללא תזוזה וללא התקדמות.

טיפים

יישמו בפועל את מה שלמדתם כדי להבחין בשינוי המהותי שיוצרים השינויים וכדי ליהנות מהתוצאות.
הגיעו לאימונים בראש פתוח כדי לקלוט את מלוא המיומנויות החדשות.

שאלות גולשים מהפורום בנושא אימון עסקי

אימון עסקי לבחור צעיר

הבן שלי רוצה לפתוח עסק, ולדעתי הוא נחפז מדי, הוא מלא בהתלהבות, אבל הוא גם צעיר, ומרגיש שהוא לא עושה "שיעורי בית" בכדי שיצליח לעשות את הדברים כמו שצריך. חשבתי להזמין לו מאמן עסקי, אבל אשמח לשמוע גם...

הודעות בפורום פורום אימון אישי 15/08/2019
אימון עסקי לבחור צעיר

הבן שלי רוצה לפתוח עסק, ולדעתי הוא נחפז מדי, הוא מלא בהתלהבות, אבל הוא גם צעיר, ומרגיש שהוא לא עושה "שיעורי בית" בכדי שיצליח לעשות את הדברים כמו שצריך. חשבתי להזמין לו מאמן עסקי, אבל אשמח לשמוע גם...

הודעות בפורום פורום אימון אישי 15/08/2019
אימון עסקי במט"י

היי, אני מתעניין באימון לעסק שלי ואני יודע שיש אימון עסקי במט"י. והוא די זול. אני זקוק למנטור שיעביר אותי  בין כל האבנים הנסתרות בשיווק ויעזור לי בבטחון עצמי להמשיך ולקדם את העסק. מה עלות...

הודעות בפורום פורום אימון אישי 16/12/2013
אימון עסקי במט"י

היי, אני מתעניין באימון לעסק שלי ואני יודע שיש אימון עסקי במט"י. והוא די זול. אני זקוק למנטור שיעביר אותי  בין כל האבנים הנסתרות בשיווק ויעזור לי בבטחון עצמי להמשיך ולקדם את העסק. מה עלות...

הודעות בפורום פורום אימון אישי 16/12/2013
אימון עסקי/ אישי

שאלה אתית, אני זקוק לאבחון עסקי, יותר נכון העסק שלי זקוק לו,הוא קצת מקרטע בתקופה האחרונה ואני מרגיש שעיניים חיצוניות יעזרו לו. אני בעצמי הולך למאמן, השאלה האם מישהו שמתמחה באימון אישי ועסקי יכול...

הודעות בפורום פורום אימון אישי 10/06/2013
אימון עסקי/ אישי

שאלה אתית, אני זקוק לאבחון עסקי, יותר נכון העסק שלי זקוק לו,הוא קצת מקרטע בתקופה האחרונה ואני מרגיש שעיניים חיצוניות יעזרו לו. אני בעצמי הולך למאמן, השאלה האם מישהו שמתמחה באימון אישי ועסקי יכול...

הודעות בפורום פורום אימון אישי 10/06/2013
בירור על בי"ס לאימון אישי ועסקי בצפון

שלום. מעונין בהמלצה על בי"ס לאימון אישי ועסקי בצפון. תודה רבה. 

הודעות בפורום פורום אימון אישי 14/02/2016
בירור על בי"ס לאימון אישי ועסקי בצפון

שלום. מעונין בהמלצה על בי"ס לאימון אישי ועסקי בצפון. תודה רבה. 

הודעות בפורום פורום אימון אישי 14/02/2016