אדם שאוהב את עבודתו, הוא מסופק ממנה ונהנה להגיע בכל יום לעבודה, מבצע את עבודתו ברוב המקרים על הצד הטוב ביותר.
כל אדם צריך לגלות מהו התחום הנכון ביותר עבורו ומהו התפקיד בו ימקסם את כישוריו.

תהליך האימון לקריירה

אנשים רבים מבינים עם הזמן את ייעודם בחיים, על ידי לימודים בתחום הקרוב לליבם או באמצעות עבודה שאהובה עליהם במיוחד כמו אוהבי בעלי החיים העוסקים בתחום הווטרינריה, אילוף כלבים או תחומים נוספים המאפשרים קשר יום יומי רציף עם בעלי חיים.

 

אימון לקריירה מתקיים במשך כמה פגישות ענייניות ועל פי רמת ההתקדמות מחליטים המאמן והמתאמן אם יש צורך בפגישות נוספות לחיזוק ולביסוס התחושות החדשות.

בחירת המאמן לקריירה

מהלך כה חשוב יצליח רק אם יש כימיה בין המתאמן למאמן.

אם השיחות זורמות וקולחות וקיימת פתיחות מלאה, המהלך יכול להצליח.

אך אם לא נוצר קליק, עדיף שהמתאמן יחפש מאמן חדש ורק כשימצא את הגורם המתאים יתחיל את התהליך.

מה זה אימון אישי לקריירה

מטרתו של אימון אישי לקריירה הוא לפתוח צוהר לכל אדם לגבי הנושאים המתאימים ביותר עבורו כדי שיקבל החלטות נכונות ויפעל להשגת המטרות בדרך פשוטה ועניינית.

 

אדם שעוסק בעבודה מסוימת אך חש שאין זה הייעוד בחייו, עליו לגלות את המקום ואת התפקיד שאליהם הוא אמור להגיע. בצומת הדרכים העכשווית הוא מבין שזה הזמן לשינוי, לחתירה ליעד ולתפקיד התואם את הכישורים הטבעיים או אלו שנרכשו בלימודים או תוך כדי העבודה הנוכחית.

 

המטרה היא לגלות מהם הצעדים הבאים שיש לבצע, אם מדובר בשינוי תפקיד בתוך הארגון או במהלך חדש לכיוון שונה לחלוטין שהוא הנכון ביותר עבורו.

לכל אדם קיימות יכולות רבות אך רק אם הוא יעסוק במקצוע המתאים לו כמו כפפה ליד הוא יוכיח את מלוא יכולותיו ויהיה בשליטה מלאה על חייו ועל ההישגים הנפלאים שיבצע בווירטואוזיות רבה.

 

אימון לקריירה מוביל כל אדם דרך אימון מדורג לפסגת שאיפותיו, להגשמת המשאלות והיכולות שלו כדי למלא את חייו בסיפוק ובאושר אמתי. כשהמתאמן יהיה מרוצה מתפקידו, ממעמדו, מההספק שלו ומהשכר הנאה שהוא מרוויח הוא ירגיש שהחיים מחייכים אליו והוא יתמלא בשמחת חיים.

 

מאמן לקריירה יעשה כל שניתן כדי שהלקוח שלו יבצע אט אט את הסבב הנדרש בחייו כדי שמרגע לרגע הוא יחוש תחושות של רעננות, התרגשות והתחדשות לקראת ההגעה אל היעד.

למי מיועד אימון לקריירה

האימון מותאם:

 

  • עבור מי שמחפש שינוי בקריירה הנוכחית.
  • מי שרוצה לשנות כיוון ולפתוח בקריירה חדשה וזקוק להכוונה ולייעוץ לגבי הדרך.
  • לעובדים ברמות שונות השואפים להתקדם בחברה לתפקידי ניהול וניהול בכיר אך אינם יודעים מאיפה להתחיל ואיך לקדם את עצמם לתפקידים הללו.

נושאים בעייתיים המועלים במסגרת אימון לקריירה

מי שמרגיש לא מוערך במקום העבודה הנוכחי.
אדם החש שנמצא בעמדה נחותה פי כמה מהרמה המקצועית ומהיכולות שלו.
מי שמרגיש שהצורך לשינוי בוער בעצמותיו אך לא יודע מה עליו לעשות.
אדם שאינו מסופק מגובה שכרו כיוון שעל פי הנתינה שלו למקום העבודה, רמת השכר הייתה אמורה להיות גבוהה הרבה יותר.
מי שמבין שעליו לשנות תחום עיסוק אך אין לו את האומץ לבצע את השינוי הנכסף.

אדם המרגיש שהוא דורך במקום ואינו יודע לאיזה כיוון תעסוקתי לפנות.
מי שהחיים גוררים אותו יום אחר יום במקום שהוא ינהל אותם.

אדם שיש לו ציפיות גדולות אך לא קורה שום דבר שמקדם אותו כדי להגיע למטרה.

 

אימון לקריירה

הטיפול בנקודות הדורשות מהפך בחיים והשינוי הנדרש

כדי לטפל כראוי בנקודות הבעייתיות צריך לשוחח על כל נושא ולהבין לעומק מהי הסיבה לתקיעות ומהן הדרכים לביצוע השינויים הנדרשים.

 

לכל מצב יש סיבה מהעבר הקרוב או הרחוק שגורמים לכך, יש לנתח את הרקע לסיטואציה כדי להבין מהיכן זה נובע ואיך אפשר לתקן זאת.

 

כשהדברים יתבהרו יוכל כל אחד מהמתאמנים להבין את שורש הבעיה ותוך הכוונה הדרגתית לצאת מהמבוך שבו הוא שרוי כדי לקדם את עצמו.

 

זה לא חלום, עם כל שינוי בתפיסה, האדם יבין בעצמו את אשר עליו לעשות ובמהפך שיבצע לאט לאט הוא עשוי לגרום לשינוי מהותי בתפקידו ובשל כך גם יחול שינוי לטובה בגובה שכרו.


המוטו הוא להבין מהו הנתיב הנכון עבור כל עובד ואם כדאי לבצע זאת בתוך הארגון שבו מכירים את יכולותיו או לפרוס כנפיים למקום עבודה אחר בתחום אחר או לחילופין לפתוח עסק משל עצמו, ללכת בעקבות החלום וליהנות מפרי עמלו.

 

כל שינוי צריך להתבצע בחשיבה מדורגת כדי לא ליצור שינוי דרסטי שעלול גם להסתיים בקריסה שתשפיע על המתאמן בפאן הכלכלי והנפשי.

שינויים אישיים רצויים

להגביר את רמת הביטחון העצמי תוך הכרה ביכולות ובמסוגלות האישית.
לאתר את הנקודות הבעייתיות כמו פחדים שעוצרים את ההתקדמות במסלול הקריירה.
להציב מטרות ולעשות כל שניתן כדי להגיע אליהן.
להבין שעם דחיפה קטנה שתיווצר כתוצאה של האימונים(,)ההישגים יהיו משמעותיים בחיים.

כדי לבצע שינויים אישיים, המתאמן צריך להגיע למפגשים עם מוטיבציה גבוהה כדי ללמוד דברים חדשים, ליצור מחויבות לתוצאות בחייו.

אימון לשינוי בקריירה

אנשים רבים מתלבטים אם מיקומם במסלול הקריירה הוא הנכון עבורם, אם הם חשים מסופקים נוכח הצלחות שונות, קידום מהלכים עם קולגות, לקוחות חדשים ועוד. או לחילופין התחושה היא שהם בצדי הדרך ולא במרכזה ולא נמצאים במקום שאליו הם ראויים. תחושת האכזבה העצמית מובילה לאפקטיביות נמוכה בעבודה, לחוסר בשמחת חיים והמון תסכול ומפחי נפש.

 

זו בדיוק הנקודה שצריך לשנס מותניים להיעזר בכל תעצומות הנפש ולהסכים לבצע שינוי תוך קבלת הכוונה ממאמן מקצועי.

 

הוא זה שמגדיר את הבעיות של המתאמן על פי תפיסת העולם שלו ומציע דרכים חדשות לפתרון מעשי.

 

אימון לקריירה

על כל מכשול אפשר להתגבר אם בוחרים בנתיב חדש שהוא המסלול להצלחה תוך הבנה מעמיקה על הטעויות שבוצעו מצד אחד ועל הדרך לפתוח דף חדש מצד שני.

שינוי בתחום העיסוק

בתהליך האימון תוהה המאמן על קנקנו של המתאמן, האישיות הכישורים והיכולות המקצועיות שלו. מתוך כל המידע וההתנהלות הוא מנסה להציע לו לבצע תפנית מקצועית, לפעול בכיוונים חדשים שהרבה יותר מתאימים לו ולפצוח בקריירה חדשה.

 

כל אדם עובד כדי להתפרנס אך הסיפוק העצמי וההנאה מהעשייה היא נדבך חשוב בחייו ואם הוא יכול לשנות מסלול וליצור חוויות חדשות שיעצימו אותו, תוך שילוב של המסוגלות, החזקות והכישורים הקיימים זה תהליך מבורך.

איך מתנהל אימון לקריירה

תהליך האימון האישי יכול להתבצע בכמה ווריאציות. הפופולרית שבהן כוללת מפגשים אישיים של שעה אחת בין המאמן ללקוח, בדרך כלל אחת לשבוע בזמן קבוע.

 

אם מסיבות שונות, אי אפשר להיפגש עקב אילוצי זמן או מרחק, מנהלים את השיחות ב skype. ברוב המקרים התהליך אורך כמה חודשים עד שניכרת ההשפעה.

 

שני הצדדים יחליטו על מועד תום הליך האימון במועד שתוכנן או ימשיכו אותו לפרק זמן נוסף כדי לעקוב אחר המהפך בתדירות זהה או בתדירות פחותה.

כבר בפגישה הראשונה מחליטים יחד על צורת ההתנהלות, מגדירים את המטרות שבהן חפץ המתאמן כדי ליצור טרנספורמציה בחייו.


במפגש הראשון מספר המתאמן על עצמו, דרך ההתנהלות שלו ביום יום, מה למד, היכן עבד ובעיקר על מקום העבודה הנוכחי, תפקידו, אופי עבודתו, אם הוא מרוצה או לא בכל אחד מרבדי התפקיד וההשפעה של העבודה על חייו הפרטיים.

 

באופן סיסטמטי הם עוברים על הנתונים והפרטים השונים ממפגש למפגש ומעלים נקודות שונות אם הן תואמות את החזון ואת החלום או הן רחוקות ממנו בשנות אור, אם יש קשר בין העבודה הנוכחית לבין המטרה שהציב לעצמו המתאמן או לא.

 

תוך כדי התהליך מציף המאמן פעולות שיהיה על המתאמן לבצע כדי לקדם את מעמדו בעסק או לחילופין כדי לפתוח בקריירה חדשה המתאימה לו הרבה יותר. אפשר ליצור מהפך אם המתאמן שלם עם ההחלטה לשנות פאזה, לחפש ולמצוא נתיבים חדשים ולעשות כל שניתן כדי לדבוק בהם.

פרק ב' של קריירה

אנשים רבים מגיעים לאימון קריירה מתוך חשיבה על פרק ב' בקריירה שלהם. זה קורה כשאנשים בגילאים צעירים יחסית מפוטרים, בגילאי 45 ומעלה.  הם עדיין בעלי מוטיבציה גבוהה ויכולות מצוינות אך במשך חודשים הם מחפשים עבודה ולמרות הכישורים שלהם, הם אינם מוצאים מקום עבודה חדש.

 

הבעיה נעוצה בעובדה שמבחינת מקומות עבודה רבים, העובד כבר מבוגר ושחוק וההעדפה היא לגייס אנשים צעירים הרבה יותר כדי לרענן את השורות ולהגיע להצלחות הרבה יותר גדולות עם צעירים שרק סיימו את לימודיהם ויזרימו דם חדש לעסק.

 


החשיבה הזו היא פסולה מאד כיוון שלעובדים בני 45 ומעלה יש הרבה מאד מה לתרום לעסקים השונים, כוחם במותניהם ורוב העסקים שמוותרים עליהם מראש, עושים טעות.

 

המתאמן מקבל כמה חודשים דמי אבטלה, מתרוצץ בין ראיונות עבודה להעברת קורות חיים אך בפועל אין שום התקדמות.

 

הלקוח מתחיל להילחץ כיוון שתקופת דמי האבטלה עומדת לקראת סיום והוא יישאר ללא מקור הכנסה.

 

מאמן הקריירה מציע לו כמה הצעות לשינוי כוון חשיבה ועשייה. אחת ההצעות היא להיות עצמאי.

 

אדם שיש לו יכולות של בקרה עצמית, יוכל להיות אחראי לפעילותו העסקית  ואין ספק שיבצע אותה על הצד הטוב ביותר.

 

אין מה להירתע מתהליך בו האדם הופך לעצמאי, עוסק פטור או עוסק מורשה על פי אופי העסק. הוא יתנהל מול הרשויות, הלקוחות והספקים וברוב המקרים גם יצליח מאד בזכות הכישורים והיכולות שלו.

 

אנשים רבים עובדים מהבית בשפע של תחומים הקשורים לאינטרנט, קידום אתרים, בניית אתרים, הפעלת חנויות אינטרנטיות כמו שופיפיי, מסחר באמזון ועוד.

 

המאמן מעביר סקירה על התחומים הללו שאינם מורכבים ובאמצעות קורסים קצרים או אפילו למידה עם מורה פרטי אחד על אחד, יוכל המתאמן לפעול באחת מהאופציות, ליהנות מעבודה שקטה, נעימה ששכר נאה בצידה.

 

הסיפוק העצום מהעובדה שהוא יצליח בעיסוקו וירחיב את פעילותו מעת לעת היא החשובה ביותר לאחר מפחי הנפש שצבר מאז הפיטורין וחוסר היכולת למצוא עבודה חלופית.

שאלות גולשים מהפורום בנושא אימון לקריירה

אימון אישי לקריירה

היי, אני יודעת שאין דבר כזה אימון להצלחה, סליחה כן, אבל לא מאמינה במושג הזה. אבל אני מחפשת אימון אישי לקריירה בשביל למצוא משהו שיתאים לי . אשמח לקבל טיפים איך כדי לחפש מאמן שלא ימכור לי לוקשים על...

הודעות בפורום פורום אימון אישי 01/07/2013
אימון אישי לקריירה

היי, אני יודעת שאין דבר כזה אימון להצלחה, סליחה כן, אבל לא מאמינה במושג הזה. אבל אני מחפשת אימון אישי לקריירה בשביל למצוא משהו שיתאים לי . אשמח לקבל טיפים איך כדי לחפש מאמן שלא ימכור לי לוקשים על...

הודעות בפורום פורום אימון אישי 01/07/2013
יוצא לדרך עצמאית חדשה

הייתי שכיר מאז ומתמיד והחלטתי סופית שאני יוצא לקריירה עצמאית ולעסק משלי (שירותי עיצוב פנים פרטיים). המליצו לי להיעזר סייעוץ עסקי או אימון עסקי. האם זה משהו שכדאי ליישם בשלב הראשוני או שזה משהו...

הודעות בפורום פורום אימון אישי 08/03/2013
יוצא לדרך עצמאית חדשה

הייתי שכיר מאז ומתמיד והחלטתי סופית שאני יוצא לקריירה עצמאית ולעסק משלי (שירותי עיצוב פנים פרטיים). המליצו לי להיעזר סייעוץ עסקי או אימון עסקי. האם זה משהו שכדאי ליישם בשלב הראשוני או שזה משהו...

הודעות בפורום פורום אימון אישי 08/03/2013