coaches.co.il

רובי שטיינר מספר הכל על אימון אישי מהזווית שלו


צוות האתר גאה להציג- ראיון אישי שערכנו עם מנהל הפורום שלנו רובי שטיינר
כדי שיספר לנו הכל על אימון אישי בדרך שבא הוא רואה אותה. רובי עונה על כל השאלות ומשתף אותנו בחוויות אישיות, עצות למאמנים מתחילים,שיטות להצלחה ועוד.

 
 
מה זה בכלל אימון או מאמן אישי?

זה אדם שיצר בחייו תוצאות יוצאות דופן ויודע ללמד אחרים לעשות זאת גם. זה כמו ללמוד נהיגה. עוסק בהקניית כלים ומיומנויות ולא בהקניית ידע. מרבית האנשים אין להם מושג מה זה. יש מי שחושב שזה שיחות או טיפול, כמו אצל פסיכולוג. זה לא שיחות ולא טיפול, אלא לימוד כמו כל לימוד אחר. יש תלמיד שבא ללמוד ויש מורה שיודע ללמד.

האם אימון אישי תמיד מצליח, או מתי הוא נכשל?

אם יש תלמיד ויש מורה, הוא תמיד מצליח. הוא נכשל כאשר אין תלמיד או שאין מורה. אני מקבל אלי רק תלמידים ורק את מי שחשוב לו ללמוד. תלמיד זה אדם שאומר 'אני לא יודע, למד אותי'.

מה ההבדל בין אימון אישי לטיפול פסיכולוגי?

טיפול פסיכולוגי יצא מנקודת הנחה שלאדם יש בעיה. אימון יוצא מנקודת הנחה שהבעיה העיקרית של מרבית האנשים היא האמונה שיש להם בעיה. כלומר, הנחת המוצא של אימון היא שלאדם אין בעיה, אלא כל שנדרש הוא רק ללמוד.

טיפול פסיכולוגי עוסק גם בעבר. אימון לא עוסק בעבר כלל. מה שרלוונטי לאימון זה מה אדם רוצה שיקרה בעתיד, ומה הוא מוכן לעשות למען זה עכשיו.

טיפול פסיכולוגי הוא ארוך, יכול להימשך שנים, ויוצר תלות. אימון מעצם הגדרתו הוא תהליך קצר שמטרתו לתת למאומן כלים כדי לעוף בכוחות עצמו. תהליך האימון הכי ארוך שלי נמשך חצי שנה.מעוניינים לדבר על זה ? לשאול שאלה? היכנסו לפורום אימון אישי
 

באיזה גיל החלטת להיות מאמן אישי ולמה? האם אתה זוכר משהו ספציפי שהרשים אותך בתחום זה?

מעולם לא החלטתי להיות מאמן אישי. אני עוסק בתחום מאז שנת 2000. אז לא קראו לזה אימון אישי, ואיש לא שמע על תחום האימון, גם אני לא. עד גיל 40 היה לי פשוט רע בחיים, למרות שהייתי מרצה לעיתונאות, היה לי עסק בתחום התקשורת, העסקתי עובדים.

בגיל 40 הכרתי מורה ענק שהציל לי את החיים ואת איכות החיים. בזכותו הבנתי שהכל יכול להיות מאוד אחר. התחלתי אז מסע לימוד מדהים שמטרתו לאסוף כלים המאפשרים לי להפוך את חיי ליצירת מופת. אני יוצר את החיים שהכי נכון לי לחיות, ומלמד אחרים לעשות זאת גם.

הקדשתי מאז אלפי שעות לימוד והון עתק, נסעתי ברחבי עולם כדי ללמוד מהטובים שיש. בניתי לי ארגז כלים יחודי במה שהוא מאפשר לי בחיי, ובמה שהוא מאפשר לאלו שבוחרים ללמוד ממני.
 
האם יש איזשהו מקרה מיוחד שאתה גאה בו במיוחד?

יש אינספור כאלה ואני גאה בכולם. יש בלי סוף אנשים, בכל הגילאים, שגם חודשים ושנים לאחר מכן שולחים לי אימיילים או מתקשרים כדי לשתף אותי בפריצות הדרך שהם יוצרים, ואיך תהליך האימון שינה או הציל להם את החיים. המקרים הכי מרגשים בעיני הם אלו של הורים לילדים.

כלומר, אנשים שבאים לתהליך אימון מסיבות אישיות שלהם, ועוברים כזה שינוי, שהתהליך מציל לא רק את החיים שלהם, אלא גם של הילדים שלהם. זכור לי במיוחד מקרה של אדם בן 37, אב לחמישה, איש מצוין שאמר לי 'תודה שהצלת לי את הבית'. זה מיד מעלה דמעות בעיני וגורם לי לעצור ולומר תודה על הזכות.מחפשים מאמן אישי באזור המרכז ?  לחצו כאן - אימון אישי במרכז
 


אילו תכונות אתה חושב שצריך להיות למאמן אישי?

אני לא אוהב את המילה 'תכונות' כי זה יוצר אשליה שצריך להיוולד עם איזה משהו מיוחד שאין לאחרים. מה שנדרש ממאמן אישי טוב, זה בדיוק מה שנדרש מהמאומן שלו. כלומר, פתיחות אינסופית ללמוד ומחויבות אינסופית לעשות את מה שצריך לעשות. מי שהוא תלמיד מצוין, הופך מתישהו להיות מורה כזה.

איזו עצה היית נותן למאמנים אישיים מתחילים או סטודנטים בתחום?

המחשבה שהלכת ולמדת אימון ויש לך תעודה שהופכת אותך למאמן היא אשליה. ממליץ לך להישמר מהאשליה הזו. בית הספר הטוב ביותר הוא בית הספר של החיים, ובחיים יש רק מבחן אחד וזה מבחן התוצאה. השאלה שיש לי אליך האם מסוגל ליישם וליצור בחייך אותם הדברים שמלמד אחרים?! בנוסף, אני מקפיד לשמר צניעות וענווה בהתנהלות שלי מול מאומנים ובחיים בכלל, וממליץ לך מאוד להקפיד על כך גם.

עם אילו מקרים אתה הכי אוהב לעבוד ולמה?

יש לי הערכה גדולה לחברה צעירים, בתחילת שנות ה-20 שלהם, שבאים לתהליכי אימון. יש לי הערכה על כך שהם לוקחים אחריות על החיים שלהם, משקיעים זמן, כסף ואנרגיה כדי ללמוד את מה שבאמת חשוב כדי להצליח בחיים. מעבר לזה אני אוהב לעבוד עם כל מי שיש בו פתיחות ללמוד ומחויבות לעשות את מה שצריך לעשות. אני גם לא מקבל לתהליכים שלי אנשים שאין להם את זה.  

מה נותן לך סיפוק במקצוע שלך? האם יש גם דברים שאתה פחות אוהב?

אין לי בעיסוק או בחיי שום דבר שאני פחות אוהב, כי אם יש כזה, אני משנה אותו. לכן אני אוהב הכל. מה שמניע אותי בחיים זה הגשמה. היכולת שלי לגעת בחיים של אנשים במקומות שהם הכי חשובים ומשמעותיים להם. זה יוצר לי סיפוק אדיר. הזכות הזו שיש לי להשאיר בחייו של אדם חותם לשארית ימיו, זו זכות שאני מתייחס אליה בצניעות, ענווה וזהירות רבה. העיסוק שלי מאפשר לי חוויה אנושית מדהימה שאני אומר עליה תודה כל יום מחדש.

אילו כלים אתה חושב שאתה יכול לתת לאנשים כדי לעזור להם להגיע למימוש עצמי או להצלחה?

אני מלמד אותם לחשוב אחרת לגמרי, כך שיוכלו לפעול אחרת לגמרי, כדי שיוכלו ליצור תוצאות שלא דמיינו כלל שאפשריות עבורם, בחיים ובעסקים.
 
מה קורה לאדם שעובד לפי השיטה שלך?

החיים שלו ואיכות החיים שלו משתנים מקצה לקצה. האדם מסוגל ליצור תוצאות שבנקודת ההתחלה הן נראו לו בלתי אפשריות. ועכשיו הוא יוצר אותן בקלות. זה קורה בפרק זמן שנע בין 3-5 חודשים. דימוי עצמי וביטחון עצמי משתנים מקצה לקצה, כך גם תפיסת המסוגלות והאמונה של האדם בעצמו. חוזרים השלווה והשמחה. הפחד נעלם.
 
האם התוצאות מיידיות? האם ההשפעה נקודתית או ארוכת טווח?

שינוי מהותי מופיע כבר בחודש הראשון. לאחר שלושה חודשים האדם נמצא במקום אחר לגמרי. הכלים נשארים עם האדם לשארית ימיו. אין דרך חזרה.
 
מה השיטה שלך מאפשרת להשיג?

היא מאפשרת לאדם להשיג כל מה שירצה. באימון לקריירה, אימון עסקי, זוגיות, כסף וחיים בכלל. בקריירה: לשנות תפקיד, להתקדם, להרוויח הרבה יותר. בזוגיות: לגשת, ליזום, להכיר וליצור זוגיות של חברות ואהבה. היא מאפשרת לאדם להאמין בעצמו ללא סייג, לאהוב את עצמו ואחרים, לשנות דימוי עצמי וביטחון עצמי מקצה לקצה. היא מאפשרת לו לגלות מה תוקע אותו, להעיף את זה מחייו כדי לעוף קדימה. היא מאפשרת להעיף את הפחד מהחיים, לשנות גישה לגמרי לחיים. ליצור חיים מלאי משמעות.

מה הציטוט האהוב עליך?

'לפעמים, כדי לחלום כל שנדרש הוא פשוט ל...התעורר'. ציטוט של פול ואלרי, משורר וסופר צרפתי מהמאה הקודמת. כל כך פשוט, מדויק, קצר ובעיקר נכון.
 
מילות סיכום?

ההשקעה שתעשו בתהליך אימון היא ההשקעה הכי חשובה ומשתלמת שעשיתם אי פעם בימי חייכם. חשוב רק לדעת לבחור את המורה הנכון עבורכם.מאמר זה נכתב על ידי רובי שטיינר - כלים כדי ליצור את מה שמגיע לך באמת
www.robi-steiner.co.il11/12/2013    המאמר עודכן בתאריך 14/04/2019    coaches.co.il
פורום אימון אישי

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר coaches.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
קהילת מאמנים אישיים - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 coaches.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מאמנים אישיים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום אימון אישי
מתעניינים באימון אישי ? השאירו פרטים בטופס והמומחים בתחום יחזרו אליכם בהקדם
אנחנו עובדים עם מאמנים אישיים המקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!